Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tiny House Firmaları
#1
Tiny hosue sistemler, demonte olarak fabrika ortamında üretilen, şantiye ortamı gerektirmeyen yapılardır. İlk olarak deprem konutu olarak kullanılmaya başlanan yapıların, zamanla teknoloji geliştikçe kullanım alanları da genişlemiş ve farklı amaçlarla birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin bir sahra hastanesi olarak Tiny house yapılara rastlayabiliriz ya da kırsal alanlarda tiny hosue okul binalara görebiliriz. Savaş gibi istenmeyen durumlar sonucu ortaya çıkan konut ihtiyacında Tiny house yapılar oldukça kullanışlı ve ekonomik çözümlerdir. Bununla birlikte sadece geçici olarak değil, kalıcı olarak da bu yapılar çok uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanılabilirler. Bu amaçla yazlık olarak çokça tercih edilen tiny hosue ev yapıları, dağ evi, bağ evi ve yayla evi olarak birçok bölgede kullanılmaktadır. Birçok alanda tercih edilen ve kullanım oranı artan bu yapılara ilgi arttıkça beraberinde birçok soru da meydana gelmektedir. Bu sorulardan biri de “Tiny house için izin gerekir mi?” sorusudur.
 
Tiny hosue için izin gerekir mi? Evet istediğiniz herhangi bir araziye Tiny house ev inşa edebilmeniz için izin gerekir. Ve kurulumunun yapılacağı arazinin imarlı olması gerekmektedir. Sadece zemininde beton kullanılan tiny hosue ev projeleri izin açısından betonarme ev inşası izni ile benzerlik gösterir. Tiny house evler için kurulum ve izin süreçleri şu şekilde ilerler:
 
Size uygun olduğunu düşündüğünüz tiny hosue evin projesi seçilir. Firmamız tarafından mimar ve mühendislerimizin hazırladığı zemin beton projesinin, mimari projenin, elektrik projesinin, mekanik projesinin, statik projesinin dahil olduğu proje dosyası hazırlanır. Proje/ruhsat dosyası ilgili belediyenin fen işleri müdürlüğüne onay için sunulur. Belediye tarafından, oluşturulan proje dosyası tiny hosue yapılar imar kanunu 20. Maddesine göre incelenir, onay sürece başlatılır. Genellikle bu süreç 3-4 hafta sürer. Eğer sürecinizle, kurulumun yapılacağı arazi ile ya da yapınız ile ilgili bir sorun var ise bu sizin tarafınıza bildirilir ve eksik ya da problemlerin giderilmesi istenir.
 
Belediye tarafından onay verildikten sonra tiny hosue evinizin kurulum süreci başlatılır. tiny hosue ev yapınızın kurulumunu bir ilçeye yapmak istediğiniz süreç bu şekilde işler. Eğer bir köye Tiny house ev kurulumu yaptırmak isterseniz, il özel dairesine başvurmanız gerekmektedir. Yapı sahibi olarak siz ya da sizin kanuni vekilleriniz belediyeye ya da il özel idare birimlerine yapınızın ruhsatı için dilekçe vererek başvuru yapmalısınız. Yapı ruhsatı verildikten sonra 5 yıl içerisinde projenizin tamamlanması gerekir.
 
Onay alındıktan sonraki süreç ise şöyle devam eder. İlk olarak tiny hosue evinizin beton planı size gönderilir. Daha sonrasında evin betonu hazırlandığında firmamıza haber verilir. Tarafımızca size gönderilen beton planına uygun zemin betonu dökülmesi gerekir. Zemin betonu ve zemin etüdü siz değerli müşterimize aittir. Tiny house ev yapısının zemin betonu döküldükten sonra montaj ekiplerimiz en kısa sürede evinizin kurulumunun yapılacağı bölgeye ulaşır ve evinizin kurulumuna başlanır. Kaynaksız cıvatalı sistemle üretilen tiny hosue evinizin her bir parçasının titizlikle montajı yapılır. Evinizi kullanırken karşılaştığınız herhangi bir sorunda ekiplerimizle iletişime geçtiğiniz anda sorununuz satış sonrası destek ekiplerimiz tarafından en kısa sürede çözülür.
 
Tiny hosue Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinden binlerce insanı ev sahibi yaptı. Üstün kalite yapısı ve üstün hizmet garantisi prensibi ile üretilen Tiny house evler sipariş verdiğiniz andan itibaren sadece haftalar içerisinde üretilerek tarafınıza iletilir. Tiny hosue için izin gerekir mi? Sorusu cevaplandıktan sonra, hayalinizdeki tiny hosue ev artık hayal olmasın. Sizin için en uygun eve, en uygun fiyatlara ve en kısa süreler içerisinde uluslararası kalite standartlarında sahip olun.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)